BRAŠKIŲ IR ŽEMBRAŠKIŲ SODINIMAS BEI PRIEŽIŪRA

PALAUKIS.LT parduotuvėje mes siūlome išskirtines, retas braškių ir žembraškių veisles, kurios yra patikrintos ir tinkamos mūsų Lietuvos klimatui. Čia nerasite įprastų- turguje ar prekybos centruose pardavinėjamų braškių veislių, kurios yra išvestos pramonei ir masinei prekybai. Šios veislės yra skirtos gurmanams ir tiems sodininkams, kurie nori užauginti išskirtinės išvaizdos ir nepakartojamo skonio uogas. Šiame straipsnyje mes aptarsime sodinimą, auginimą ir trešimą, kuris padės augalams atskleisti savo veislės geriausias skonines savybes bei maksimalų derlių.

person in yellow jacket holding black soil
person in yellow jacket holding black soil

SODINIMAS:

Sodinimas be abejones visada prasideda nuo žemės, substrato paruošimo. Tinkamiausias pH 5,5-6,5. Braškės ir žembraškės mėgsta lengvą dirvožemį, priesmėlį, priemolį. Žemė prieš sodinant turėtų būti išfrezuota ar kitaip išpurenta. Sodinti reikia, kai dirva jau pakankamai šilta. Lietuvoje tinkamiausia būna Balandžio antra pusė. Didelę klaidą žmonės daro per anksti sodindami. Jeigu būna nepakankamai šilta – jaunas augalas stresuoja, ir būna pažeidžiamas, todėl neužauga toks koks turėtų užaugti. Pilnavertiškai neatsiskleidžia ir nedžiugina augintojo.

Prieš sodinant augalus rekomenduojame pamirkyti vandenyje arba HUMUSO TIRPALE, kuris padės augalui atsigaivinti, ir pamaitins.

Prieš sodinant rekomenduojame įterpti UNIKALIAS HUMISAP TABLETES, kuriose yra bakterijų ir mikorizės grybų sporų. Mikorizė augalui užaugins papildomą šaknų tinklą, kuris padės augalui maitintis. Iš didesnio dirvožemio ploto perneš maisto medžiagas ir vandenį į augalo šaknis. Tuo pačiu mikorizė saugos augalą nuo kitų patogeninių grybų, kurie sukelia ligas. Bakterijos esančios tabletėse dirvožemį padarys dar gyvybingesnį.

1 HUMISAP tabletė įterpiama tiesiai po augalo šaknimis. Vienai braškei ar žembraškei pilnai pakanka 1 tabletės.

Sodinant daigą labai svarbu, kad šaknys būtų tiesios, neužlinkusios. Jeigu šaknys labai ilgos ar turi ilgų atplaišų, galima patrumpinti nedaugiau 30% viso šaknų ilgio.

Sodinti reikia atitinkamame gylyje, kaip pavaizduota paveikslėlyje:

Tai pat labai svarbus pagrindinis trešimas:

Rekomenduojame kompleksines MIVENA FIELD COTE trąšas, kurios veikia 6 mėnesius.

Tai reiškia jog augalas bus aprūpintas maistinėmis medžiagomis netik prieš derlių, bet ir po derliaus iki pat rudens. Jas galima įterpti į dirvožemį prieš sodinant arba jau po pasodinimo. Svarbu, kad trąšos būtų po dirvožemiu, tad išbarsčius galima lengvai supurenti. Arba padarius griovelius aplink daigą jas išbarstyti ir po to užpilti žemėmis.

1 augalui reikia 5-10 gramų. Šios trąšos maitina augalą 6 mėnesius.

PRIEŽIŪRA:

Kai augalas jau turės 2-3 žalius lapelius, reikia pradėti naudoti priemones nuo kenkėjų ir ligų. Rekomenduojame naudoti ekologiškas priemones, kurias galite įsigyti ūkinių prekių parduotuvėse. Tai pat būtina, kad dirvožemis būtų visą laiką pakankamai drėgnas, braškės nemėgsta uždžiūvimo ar užmirkimo.

Po pasodinimo praėjus dviem savaitėm rekomenduojame pradėti braškes ar žembraškes papildomai laistyti specialiai tam sukurtomis organinėmis trąšomis: AUGMIAX BRAŠKĖMS IR ŽEMBRAŠKĖMS

Šios trąšos savyje turi padidintą organinio Kalio kiekį. Kalis padeda braškėms savyje kaupti daugiau cukrų. Kalis yra būtinas norint užauginti skanias uogas. Šias trašas labai svarbu laistyti per žydėjima, uogų mezgimą, nokimą. Galima laistyti ir per derlių, kad augalas būtų visokeriopai aprūpintas. Tai pat po derliaus Kalis padeda formuoti žiedynus kitų metų derliui.

NUĖMUS DERLIŲ:

Jeigu pastebėsite, jog po derliaus yra negražių dėmėtų lapu, svarbu juos išgenėti, iškarpyti. Negalima nukirpti visų lapų, nes augalas nebeatliks fotosintezės, sutriks mitybą, sunkiau augs. Tai pat po derliaus reikia naudoti priemones nuo ligų ir kenkėjų.

Kai derlius pradės eiti į pabaigą, augalai pradės leisti atžalas, ūsus. Juos svarbu šalinti, kad augalas savo energiją skirtų augimui ir žiedynų formavimui - tai lems kitų metų derlių.

Laikantis šiame straipsnyje pateiktomis rekomendacijomis turėsite geresnį bei skanesnį derlių.